0 comments

CONCORDIA CHIAJNA – FCSB 0-0 // FCSB îi oferă Concordiei primul punct după 100 de zile! Lupta la titlu e INCREDIBILĂ! Clasamentul Live – Gazeta Sporturilor

by on 19 februarie 2019

Dennis n-a fost pericol public în fața porții și a irosit două ocazii mari în primele 8 minute. Însă era să-l ajute un fost om în roșu și albastru, Grădinaru. Șansa de 1-0 a oaspeților a fost ștampilată de fruntea mijlocașului Chiajnei, care a deviat fix sub bară o minge venită din corner. Noroc cu italianul Caparco, cel care-l blocase și pe omul lui Teja. Singurele străluciri din prima repriză ale celor de la FCSB, care aveau nevoie de victorie pentru a se apropia la un punct de liderul CFR, rămas între timp fără antrenor. Zvâcnirile lui Florinel Zdravăn a început și repriza a doua, cu transversala zguduită de Coman din poziție grea, colțul careului mare. Tot el, în stilul lui Man din debut, a irosit și următoarea ocazie. Și-așa s-a ajuns ca, după mai bine de o oră, FCSB să fie atol plutitor în marea sintetică de la Chiajna. Fără să fie salvată, din nou, de Coman, șut puțin pe lângă în minutul 70. Ocazii din 10 în 10 minute, joc deloc convingător, Tănase driblând în lateral și jumătate de echipă – invizibilă! Finalul a fost animat. Animat până în fața porții, unde execuțiile au fost ratate. Ori Iloki s-a speriat când l-a văzut în fața sa pe Bălgrădean și a împins mingea în corpul goalkeeperului advers. Ori Man, reapărut în joc după aproape 80 de minute, a lovit și el transversala cu capul. 300de partide în Liga 1 are Cristescu după ce a intrat  în minutul 75: a jucat la Brașov, U Cluj, Petrolul, Astra, Dinamo și Chiajna 100 ziletrecuseră de la precedentul punct scos de Chiajna, 10 noiembrie 2018, Viitorul – Concordia 0-0: de atunci au urmat 8 înfrângeri consecutive, recordul negativ al sezonului curent Trio lăsat în afara lotului Intrat în gura patronului după startul mai