0 comments

CSIKSZEREDA – CS U CRAIOVA 0-3 // liveTEXT, FOTO + VIDEO » Elvir Koljic înscrie în prelungiri – Gazeta Sporturilor

by on 28 februarie 2019

Astra, Viitorul, CFR și Craiova s-au calificat în penultimul act. Semifinalele vor avea loc pe 2-4 aprilie (tur), respectiv 23-25 aprilie (retur). Data tragerii la sorți va fi anunțată ulterior. Finala este programată în data de 2 iunie. CSIKSZEREDA – CS U CRAIOVA 0-3 (Dimitrov ’27, Bărbuț ’80, Koljic ’90+2) Click AICI pentru liveTEXT VIDEO cu golurile și cele mai tari faze Vezi AICI FOTO de la meci A fost un meci de luptă pentru tehnica echipă a lui Devis Mangia, care a trebuit să reziste eroic pe terenul dezastruos de la Miercurea Ciuc! Îmbibat cu nămol și degradat încă din primele minute ale partidei, gazonul a fost o adevărată piedică pentru jucătorii celor două echipe. Craiova a dominat partida, iar ocazia lui Nuno Rocha din minutul 15 a prefațat golul lui Radoslav Dimitrov din minutul 27. Bulgarul a înscris din interiorul careului, după o centrare a lui Nicușor Bancu. Csikszereda, formație care în optimi o eliminase pe Dinamo, a fost aproape de gol înainte de pauză, dar oltenii au rezistat și au mai punctat o dată, în repriza secundă. Cristian Bărbuț a înscris în minutul 80, fiind răsplătit de insistența cu care a tratat un contraatac al alb-albaștrilor. Până la final, oltenii au mai înscris o dată, prin nou-intratul Elvir Koljic, în prelungiri, obținând o victorie facilă pentru olteni pe terenul revelației din Miercurea Ciuc. CS U Craiova, deținătoarea trofeului, încheie cu victorie tabloul sferturilor de finală. Csikszereda – CS U Craiova 0-3Au marcat: Dimitrov ’27, Bărbuț ’80, E. Koljic ’90+2 Csikszereda: Bordas – Majzik, Mitra, Lalic, Nemes – Veres, Csuros – Nagy, Pantovic, Antal – Bajko Rezerve: Z. Papp – Hodgyai, Berde, Pal, Aszalos, Casiadi, N. PappAntrenor: Valentin Suciu Echipa de start CS U Craiova: Pigliacelli – Dimitrov, Donkor, Ferreira, Bancu – Mateiu, Bic – St. Drăghici, N. Rocha, Mihăilă – C.