0 comments

FCSB – VIITORUL 1-2 // VIDEO + FOTO Gică Hagi i-a dat șah mat lui Mihai Teja » Viitorul câștigă pe Arena Naț – Gazeta Sporturilor

by on 11 martie 2019

După ce FCSB a avut o bară în primele minute, Viitorul a preluat controlul meciului și și-a creat ocazii mari. În minutul 15, după o pasă foarte bună a lui Ianis Hagi, Andreas Calcan a intrat în careu și a marcat cu un șut puternic, din colț, la care Bălgrădean nu a avut reacție. După ratările Viitorului, Florinel Coman a egalat în minutul 40. Denis Drăguș a pierdut mingea, Olimpiu Moruțan a pasat perfect, iar Florinel Coman a marcat de la marginea careului cu un șut pe sub portarul Valentin Cojocaru, care a ieșit eronat. FCSB a început tare după pauză, ratând ocazii importante. Pe contraatac, arbitrul Radu Petrescu a dictat penalty după ce Houri a fost faultat de Romario Benzar (Detalii aici). Ianis Hagi a transformat penalty-ul, în minutul 60, stabilind scorul final. Până la final, FCSB a mai avut trei ocazii prin Harlem Gnohere, dar nu a putut marca, iar Viitorul a plecat cu cele trei puncte de pe Arena Națională. După acest meci, FCSB rămâne pe locul 3, cu 25 de puncte, la 5 de liderul CFR Cluj. Viitorul este pe 4, cu 22 de puncte. FCSB – Viitorul  1-2Au marcat: Fl. Coman 40’/Calcan 16′, I.Hagi 66′-pen. Click AICI pentru liveTEXT Vezi AICI VIDEO Vezi AICI FOTO de la meci FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Bălașa, I. Cristea, J. Morais – Nedelcu (Fl.Matei 46′), L. Filip – Moruțan (Rusescu 74′), Fl. Tănase, Coman – Hora (Gnohere 66′)Rezerve: Vlad, Stoian, Roman, Ad. NițăAntrenor: Mihai Teja Viitorul: Cojocaru – Mladen (Boboc 35′), Țîru, Ghiță, De Nooijer – Houri, T. Băluță, Vînă – Hagi, Drăguș (Rivaldinho 56′), Calcan (Artean 60′)Rezerve: Tordai, Casap, Eric, AchimAntrenor: Gică Hagi Arbitru: Radu Petrescu / Asistenți: Alexandru Cerei, Ciprian DanșaStadion: Arena Națională Rezultate play-off CFR Cluj – Sepsi 3-1 (Detalii AICI)CSU Craiova – Astra 1-0 (Detalii AICI)FCSB –