0 comments

Hermannstadt – Gaz Metan 0-2. Larie, cu un gol la debut, şi Rondon au adus victoria trupei lui Edi Iordănescu – ProSport

by on 9 martie 2019

În primul meci din playout, Dinamo a învins Dunărea Călăraşi, scor 2-0.Hermannstadt – Gaz Metan 0-2 (Larie 6, M. Rondo 90+1 pen) Stadion: Nicolae Dobrin (Piteşti)Arbitru: George Găman (Craiova). Asistenţi: Valentin Avram (Bucureşti) şi Dragoş Iliescu (Craiova)Hermannstadt: Căbuz – Măţel, C. Pîrvulescu, Dandea, I. Stoica (Mijuskovic 46), Tătar – Dumitriu (Jazvic 55), Dâlbeas, S. Popovici – Blănaru, TsoumouRezerve: T. Niga – Serediuc, Pamfile, Offenbacher, AntonovAntrenor: Vasile MiriuţăGaz Metan: Pleşca – Creţu, Larie, M. Constantin, Buşus – Fofana, L. Aurelio – Olaru, Chamed (Mailat 62), D. Caiado – RondonRezerve: Batista – Yazalde, Ely Fernandes, Ivanov, R. Romeo, PleaşcăAntrenor: Edward IordănescuMinutul 90+4: Final de meci.Minutul 90+1: GOOOOOOOOOOL GAZ METAN! Mario Rondon majorează avantajul Gazului din penalty, în prelungiri!Minutul 53: Ocazie pentru Gaz Metan. Chamed a centrat în faţa porţii, dar Rondon a ratat întâlnirea cu balonul, iar Căbuz a reţinut.Minutul 45+1: S-a reluat partida. Miriuţă a schimbat: a intrat Mijuskovic, a ieşit Stoica.Minutul 45+1: Pauză la Piteşti.Minutul 44: Eliminare! Dâlbea l-a faultat dur pe Olaru, iar George Găman i-a arătat al doilea cartonaş galben. Hermannstadt va termina repriza în zece oameni. Minutul 18: Galben şi pentru oaspeţi. Buşu e avertizat pentru o intrare cu talpa.Minutul 16: Primul cartonaş galben al meciului. Bâlbea este avertizat de George Găman.Minutul 6: GOOOL Gaz Metan! Chamed a centrat în şase metri, din lateral, iar Ionuţ Larie a pus capul pentru 1-0. Fundaşul aflat la debutul pentru Gaz Metan a trimis puternic sub transversală, fără şansă pentru Căbuz. Început perfect de meci pentru oaspeţi.Minutul 1: Start la Piteşti! După ce Dinamo a învins cu 2-0 Dunărea Călăraşi, a venit momentul să vedem la lucru Hermannstadt şi Gaz Metan. Meciul se joacă la Piteşti, întrucât arena din Sibiu se află în continuare în renovare, spre disperarea lui Vasile Miriuţă. Ambele echipei au 16 puncte şi vor încerca să