0 comments

LIVE Simona Halep, in turul II la Indian Wells – Ziare.com

by on 9 martie 2019

Urmariti acum, in direct pe site-ul Ziare.com, evolutia Simonei Halep in runda secunda a turneului de la Indian Wells.Sportiva noastra infrunta o adversara care nu i-a mai pus probleme in ultimii ani, este vorba despre Barbora Strycova, din Cehia.Simona Halep – Barbora Strycova 6-2/ 0-002:36 – BREAK la zero si SET pentru Simona Halep!02:32 – Inca un game pe serviciu pentru Halep, care este foarte aproape de castigarea primului set! (5-2)02:27 – Game si pentru Strycova. (4-2)02:23 – Game Halep si se pare ca echilibrul s-a rupt in acest set. (4-1)02:20 – BREAK HALEP! Sportiva noastra se agata de fiecare minge si reuseste sa castige din nou pe serviciul advers. (3-1)02:09 – BREAK STRYCOVA! Simona greseste si ii ofera adversarei sansa sa reintre in set. (2-1)02:06 – BREAK HALEP! Romanca profita de slabiciunile adversarei si reuseste sa se distanteze inca din debutul partidei. (2-0)02:00 – Halep are probleme la serviciu, revine insa de la 15-40 si isi face pana la urma serviciul. (1-0)01:56 – Incepe meciul! Simona este prima la serviciu.01:50 – Cele doua jucatoare sunt la incalzire.01:38 – Wawrinka reuseste sa se impuna si elibereaza terenul pentru Halep si Strycova. In cateva minute ar trebui sa o vedem la lucru pe numarul 2 WTA.01:00 – Meciul dintre Evans si Wawrinka a intrat in set decisiv.23:30 – Duelul Halep – Strycova este programat pe terenul numarul doi si incepe dupa meciul dintre Daniel Evans si Stan Wawrinka, care a inceput in momentul de fata.INFO: Halep si Strycova s-au intalnit de cinci ori pana acum, romanca avand patru victorii.Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.