0 comments

PROGRESUL SPARTAC – RAPID 3-1 // VIDEO Rapidul lui Pancu pierde primul meci în Liga a 3-a, 1-3 cu Progresul S – Gazeta Sporturilor

by on 2 martie 2019

Meciul a început ezitant, ambele echipe tatonându-se. În minutul 25, Andrei Luca a marcat cu capul, din 6 metri. În minutul 30, Rapid a rămas în 10 oameni. Fundașul Alexandru Iacob a fost eliminat după un fault în careu, Ciprian Stanciu a marcat din penalty. După pauză, meciul a continuat spectaculos. În minutul 50, atacantul lui Spartac, Dănilă Parfeon, a fost eliminat pentru o intrare cu talpa la portarul Rapidului, Virgil Drăghia. Progresul a majorat diferența după ce același Ciprian Stanciu a marcat din penalty, în minutul 51. Rapid a redus din diferență prin Petre Goge. Mijlocașul a marcat cu capul, din 7 metri. În minutul 74, Progresul a rămas în 9 jucători, după ce Andrei Luca a văzut al doilea cartonaș galben și a fost fost eliminat. Rapid rămâne lider în Liga 3, cu 38 de puncte, la 4 lungimi de urmăritoarea Unirea Slobozia. De partea cealaltă, Progresul Spartac e pe poziția a 5-a, cu 26 de puncte. Progresul Spartac – Rapid 3-1Au marcat: Luca 25, Stanciu 31 pen., 51 pen. / Goge 54 În minutul 30, Alexandru Iacob a produs penalty-ul din care gazdele au majorat scorul, la 2-0, după un fault din poziție de ultim apărător. A fost eliminat direct de arbitrul partidei. În minutul 50, atacantul lui Spartac, Dănilă Parfeon, a fost eliminat pentru o intrare cu talpa la portarul Rapidului, Virgil Drăghia. Andrei Luca (Spartac) primește al doilea cartonaș galben și este eliminat în minutul 74. VIDEO CU ÎNTREAGA PARTIDĂ (Comentariul aparține clubulUI Rapid): Echipa de start a Rapidului: Drăghia – Băjan, Iacob, Manole, Oanea – Jorza, Cârstocea – Sefer, Goge, Hlistei – VladaRezerve: Ciuculescu, Grigore, Robinho, Drăghiceanu, Neacșu, Demici, MatuleviciusAntrenor: Daniel Pancu Nebunie la porți înainte de meci Meciul a început cu aproximativ 15 minute întârziere. La porțile stadionului celor de la Progresul au venit aproximativ 1.000