0 comments

REAL MADRID – AJAX 1-4 // FOTO Moment controversat în Real Madrid – Ajax » Gol acordat cu VAR pentru Ajax d – Gazeta Sporturilor

by on 6 martie 2019

LIGA CAMPIONILOR    •   REAL MADRID – AJAX 1-4 +6 FOTO Real Madrid – Ajax // FOTO: Reuters Marti, 05 Martie În minutul 64 al meciului Real Madrid – Ajax, din returul optimilor UEFA Champions League, terminat 1-4, a avut lot cel mai controversat moment al meciului. După un duel cu Luka Modric, Mazraoui a făcut o alunecare și a ținut mingea în teren. Faza a continuat, iar atacul celor de la Ajax s-a finalizat cu golul superb al lui Dusan Tadic. După gol, jucătorii lui Real Madrid au protestat și au reclamat faptul că mingea a ieșit în afara terenului. După mai multe minute în care arbitrii au urmărit reluările, au decis că mingea nu a părăsit suprața de joc, iar centralul Felix Brych a validat golul de 3-0. Vezi AICI desfășurarea meciului Real Madrid – Ajax și rezumatul video al meciului